21 Marzec 2016
kategoria:
Aktualności
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Chojęcinie

W sobotę, dnia 19 marca 2016 roku w Chojęcinie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami tegorocznego konkursu powiatowego były: OSP Chojęcin, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP w Bralinie oraz Zarząd Powiatowy ZOSP w Kępnie.

W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie Andrzej Jóźwik oraz Katarzyna Godek z Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Uczestnicy turnieju w I etapie przystąpili do rozwiązania testu pisemnego, po którym wyłoniono finalistów do II etapu turnieju. Następnie finaliści – po trzech zawodników w każdej grupie wiekowej, rywalizowali między sobą o miejsca na podium, odpowiadając ustnie na wylosowane pytania. W jury eliminacji powiatowych zasiedli: Stanisław Baliński – przewodniczący jury, Jarosław Kucharzak – sekretarz jury i Marek Fras – członek jury.
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco.
W pierwszej grupie wiekowej (10 – 13 lat) zwyciężyła Dominika Smyrek reprezentująca gminę Trzcinica, a tuż za nią była Kamila Pośpiech (gmina Łęka Opatowska). Trzecie miejsce zajął Nikodem Kusiński, przedstawiciel gminy Rychtal. Zawodnicy w wieku 14 – 16 lat tworzyli drugą kategorię wiekową i tu pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Gogół (gmina Bralin), II miejsce – Martyna Mrugała (gmina Rychtal), a na trzeciej pozycji turniej powiatowy zakończył Tomasz Klein (gmina Kępno). W najstarszej grupie (17 – 19 lat) zwyciężyła Aleksandra Jeziorna (gmina Łęka Opatowska), drugie miejsce zajęła Patrycja Skąpska (gmina Kępno), a trzecie – Aleksandra Gogół (gmina Bralin).

W podsumowaniu turnieju uczestniczyli i wręczenia dyplomów i nagród dokonali: Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński, wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak oraz Katarzyna Godek z Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, reprezentować będą nasz powiat w konkursie wojewódzkim, który odbędzie się w kwietniu we Wronkach.

Na organizację eliminacji powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” Ochotnicza Staż Pożarna w Chojęcinie otrzymała wsparcie finansowe od Zarządu Powiatu Kępińskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.