19 Luty 2015
Dnia 5 lutego 2015r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się eliminacje powiatowe XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Głównym organizatorem XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kępnie, Gmina Trzcinica i Zespół Szkół w Trzcinicy, który już po raz dziesiąty był gospodarzem eliminacji powiatowych tego konkursu.

W konkursie wzięło udział 83 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kępińskiego. Uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach (szkoła podstawowa: kategoria klas czwartych, piątych i szóstych oraz gimnazjum: kategoria klas pierwszych, drugich i trzecich).

Uczniów – uczestników konkursu i ich opiekunów powitała wicedyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Ewa Hetmańczyk. Uczniowie przez 45 minut zmagali się z testami, które przysłało do szkoły Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Podczas, gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz goście: reprezentujący Starostę Powiatu Kępińskiego pan Andrzej Jóźwik  – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie, radni powiatowi pani Renata Ciemny (sekretarz Gminy Trzcinica) i pan Tomasz Gatner, przewodniczący Rady Gminy Trzcinica pan Zdzisław Mikołajczyk, obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Trzcinicy, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Renaty Adamskiej i Ewy Gaze. W trakcie spotkania gość specjalny pan Stanisław Jeziorny – żołnierz Pierwszej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka opowiadał o swoich przeżyciach z okresu II wojny światowej.

Komisja w składzie: przewodnicząca mgr Jolanta Jelonek, członkowie: mgr Maria Balcerzak, mgr Alina Gawlik, mgr Iwona Malik, mgr Lidia Nawrot, mgr Sylwia Prygiel, mgr Sabina Steinert, mgr Dorota Szymczak sprawdziła prace konkursowe. Spośród 83 uczestników 54 uczniów (38 ze szkół podstawowych i 16 z gimnazjum) zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursu. Najlepsi w danej kategorii uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Nauczyciele otrzymali podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu i za pracę w komisji konkursowej. Słodki poczęstunek w trakcie konkursu ufundowała Gmina Trzcinica. Goście gratulowali wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy na temat naszego regionu, laureatom, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu (rejonowego) życzyli powodzenia i udziału w finałowym etapie wojewódzkim.

Wszystkim laureatom konkursu i ich opiekunom, życzymy wytrwałej pracy i sukcesów w kolejnych etapach konkursu: rejonowym (23 marca 2015r.) i wojewódzkim (14 maja 2015r.).

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf KWoW XVIII cz.2.pdf 15-02-19 15:28 162.56KB pobierz plik: KWoW XVIII cz.2.pdf