12 Czerwiec 2015
W dniu 13 maja 2015 r. w Gimnazjum im. w Mikorzynie Jana Pawła II odbył się Finał XIX Konkursu Historycznego „Dzieje Ziemi Kępińskiej”.

W wydarzeniu tym wziął udział m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski, który ufundował nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu.

Konkurs Historyczny co roku organizowany jest przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej. Składał się on z dwóch części – testu i ustnej odpowiedzi na pytania. Celem konkursu było m.in. przekazywanie rodzimej historii regionu, aby pobudzić wrażliwość młodego pokolenia na życie, działalność i osiągnięcia swoich przodków.

Warto nadmienić, że podczas obrad komisji konkursowej uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny „Jak drzewiej życie codzienne wsi wyglądało”. W programie wykorzystano eksponaty z mikorzyńskiego parafialno – szkolnego muzeum. W otoczeniu muzealiów zebrani poznali dawne oparte na wspomnieniach tradycje, zwyczaje, obrzędy a wszystko zwieńczone zostało pieśniami, piosenkami, przyśpiewkami w wykonaniu szkolnego chóru.

Należy podkreślić, że Starosta Kępiński Witold Jankowski dziękował uczestnikom za udział w konkursie i organizatorom za coroczną organizacje konkursu, która promuje powiat kępiński.

Finał XIX Konkursu Historycznego „Dzieje Ziemi Kępińskiej”Finał XIX Konkursu Historycznego „Dzieje Ziemi Kępińskiej”Finał XIX Konkursu Historycznego „Dzieje Ziemi Kępińskiej”