04 Marzec 2016
Zdjecie przedstawia uczestników Gali XX-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
Gala XX-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

W czwartek 3 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się uroczystości związane z  XX-leciem działalności szkoły. Galę poprzedziła uroczysta Msza Święta w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej.
Rozpoczynając galę dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk powiedział - Jubileusz to czas wspomnień, podsumowań, snucia planów na kolejne lata. Nie inaczej będzie i tym razem. Jubileusz XX lecia ZSP Nr 2 w Kępnie jest faktem. Minęło 20 lat w życiu szkoły i większości z nas.

Następnie dyrektor powitał przybyłych gości wśród nich: Andżelikę Możdżanowską – poseł na sejm RP, Bożenę Henczycę – poseł na sejm RP, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Marzenę Wodzińską, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu oddział w Kaliszu – Aleksandra Ziobro, Wicestarostę Powiatu Kępińskiego - Grażynę Jany wraz z członkami zarządu, delegację partnerskiej szkoły z Norden na czele z dyrektorem Volkerem Cammans i wicedyrektor Marianną Khoake, zastępcę burmistrza miasta i gminy Kępno - Artura Kosakiewicza, księży, wójtów gmin, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kępnie, komendantów powiatowych państwowej straży pożarnej i policji, dyrekcję szpitala, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w Kępnie oraz dyrektorów gimnazjów powiatu kępińskiego, przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych w Kępnie, pracodawców, przedstawicieli lokalnych mediów, poczty sztandarowe kępińskich szkół, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczniów Conerus Schule z Norden i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

W wystąpieniu dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk zaprezentował zebranym historię Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, której korzenie sięgają roku 1920. Następnie w obszernej relacji przedstawił najważniejsze wydarzenia w życiu szkoły poparte prezentacją multimedialną, ukazującą przemiany, jakie dokonywały się przez 20 lat w placówce. Dyrektor wskazał także na współpracę z wieloma szkołami wyższymi na terenie kraju, jak również ze szkołą zawodową w Norden. Zespół Szkół Nr 2 w Kępnie stworzył w ciągu 20 lat swego istnienia dla młodzieży dobre warunki rozwoju i poszerzania własnych zainteresowań poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć pozalekcyjnych(...), konkursach i zawodach sportowych - powiedział w dalszej części wystąpienia i zwrócił uwagę słuchaczy na fakt, iż szkoła może poszczycić się finalistami olimpiad, stypendystami Prezesa Rady Ministrów oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Opolskiego. Szkoła posiada także certyfikat „Szkoły z klasą” i „Szkoły aktywnej sportowo”. Rokrocznie mury szkoły opuszczają specjaliści określonych zawodów oraz absolwenci legitymujący się świadectwem maturalnym i dyplomem technika. W minionych 20 latach szkołę ukończyło 6474 absolwentów – podsumował dyrektor szkoły.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy oprócz słów uznania dla prężnie rozwijającej się placówki, dyrekcji i nauczycieli, na ręce Andrzeja Kowalczyka złożyli upominki. Następnie dyrekcja szkoły wręczyła przedstawicielom firm 10 statuetek pn. „Przyjaciel Szkoły”, na których widnieje motto: "ten zwycięża, kto dobro czyni drugiemu".

Po części oficjalnej zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej. Wysokogórska wspinaczka na szczyt nawiązywała do historii i rozwoju szkoły. Na zakończenie elementem zaskoczenia był występ wokalny młodzieży wraz z opiekunem z Norden, który nagrodzony został gromkimi brawami. Przed rozpoczęciem uroczystości i po jej zakończeniu w auli CKU prezentowany był lipdub - wideoklip z udziałem młodzieży technikum. Ostatnim punktem jubileuszowego programu było zwiedzanie Centrum Kształcenia Ustawicznego i szkoły oraz poczęstunek i „urodzinowy” tort w świetlicy szkolnej.

Nie znaleziono galerii.