25 Marzec 2015
W dniu 21 marca 2015 r, w Domu Ludowym w Aniołce Pierwszej odbyło się gminne śniadanie wielkanocne. Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Aniołce Pierwszej oraz Urząd Gminy w Trzcinicy.

Na dorocznym spotkaniu wielkanocnym w Gminie spotkali się nie tylko mieszkańcy ale i zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło Minister Andżeliki Możdżanowskiej, Wicestarosty Kępińskiego Grażyny Jany, Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika, przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Mikołajczyka, pracowników urzędu gminy, dyrektorów szkół, instytucji oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich.

Potrawy wielkanocne na to niecodzienne wydarzenie przygotowały panie z Kola Gospodyń Wiejskich w Aniołce Pierwszej. Warto nadmienić, że życzenia dla mieszkańców Gminy złożył wójt Grzegorz Hadzik. Ciepłe słowa skierowała też do zgromadzonych minister Andżelika Możdżanowska oraz poseł Bożena Henczyca.

Poświęcenia wielkanocnych potraw dokonał ks. kanonik Wiesław Cieplik, proboszcz parafii w Trzcinicy. Wydarzenie to uświetnione zostało przez występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Trzcinicy. Poza tym, w trakcie spotkania można było obejrzeć wystawę stroików świątecznych przygotowanych przez dzieci i młodzież, działających w gminie świetlic środowiskowych. Chętni mogli tez wesprzeć ich uczestników zakupując pamiątkowe świąteczne wyroby. Spotkanie to było okazją do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń.

Gminne Śniadanie Wielkanocne w AniołceGminne Śniadanie Wielkanocne w AniołceGminne Śniadanie Wielkanocne w Aniołce