26 Marzec 2015
W sobotę 14 marca 2015 r., w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie, odbył się drugi turniej Yu-Gi-Oh! pod nazwą „Kępno. Hasło. Promocja.”. Yu-Gi-Oh! to popularna gra karciana oparta na motywach serialu, na bazie anime i mangi, który opowiada historię chłopca grającego w karty. Fabułę wymyśloną przez Kazuki Takahashi w Polsce można było oglądać w telewizji. Gra karciana zyskała bardzo dużą popularność i ma mnóstwo zwolenników. Na całym świecie organizowanych jest wiele turniejów, które zrzeszają entuzjastów karcianych pojedynków. Gracze dysponują taliami specjalnych kart, przy użyciu których toczą pojedynki z przeciwnikami. W kępińskiej bibliotece powiatowej odbył się już drugi turniej, na który przyjechali gracze z całej Polski. Pierwszy odbył się w październiku 2014 roku. Organizatorem wydarzenia przy współpracy biblioteki był Michał Chrupała z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Kępnie.
II turniej YU-GI-OH! w KępnieII turniej YU-GI-OH! w Kępnie