09 Luty 2016
W dniu 6 lutego w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem odbył się III Bal Karnawałowy „DISCO DANCE – lata 80” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z naszego powiatu  pod patronatem Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego.

Zorganizowanie zabawy miało na celu rozwijanie aktywności ruchowej, muzycznej i artystycznej, służyło integracji środowiska szkolnego i lokalnego. W imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z rodzinami.  Bal otworzył Starosta Kępiński Witold Jankowski w towarzystwie zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele powiatu, gmin oraz biura poselskiego Poseł Bożeny Henczycy. Zespół Szkół Specjalnych od zawsze propaguje dodatkowe działania na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami. Profesjonalizm oraz świetnie przystosowanie szkoły powoduje, że coraz więcej dzieci, nawet z niewielkimi deficytami, chce się w niej uczyć.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szkoła już od wejścia przyciągała wzrok kolorowymi dekoracjami, ale niewątpliwą atrakcją był wjazd platformy z gwiazdami muzyki dance tj. Michaela Jacksona, Cher, Madonny, Cindy Lauper, Maryli Rodowicz oraz aktorskiej grupy teatralnej Boney Fame, która  śpiewa piosenki zespołu Boney M. Po prezentacji gwiazd odbył się koncert zaproszonego zespołu. Porwał on uczestników zarówno tych dużych jak i małych do wspólnej zabawy. Przyjazd grupy teatralnej znacznie podniósł rangę imprezy. Korowodom i pląsom nie było końca. Niesamowite przebrania uczestników balu to zawsze wielka niespodzianka, a pomysłowość zwłaszcza  nauczycieli, pracowników i rodziców powoduje, że trudno poznać kto jest kim. Zaangażowanie pracowników szkoły sprawia, że ten dzień staje się prawdziwym świętem dla dzieci, okazją spotkań dla rodziców, którzy przy kawie mogą wymienić doświadczenia. W tym roku wielkim  zainteresowaniem cieszyła się „Fotobudka Retro”. Wszyscy chętnie ustawiali się w długiej kolejce, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Oprócz wsparcia finansowego balu przez Zarząd Powiatu Kępińskiego dzieci otrzymały także słodycze od Pana Starosty, pani Poseł Bożeny Henczycy oraz Wójta Gminy Trzcinica. Ilość uśmiechniętych dziecięcych buzi oddaje co roku charakter tej imprezy i daje energię do dalszej pracy. Wszystkim, którzy w najmniejszym stopniu przyczynili się do zorganizowania tego balu należą się wielkie podziękowania.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.