27 Luty 2017

24 lutego 2017 r. odbyła się IV Edycja Powiatowego Konkursu Dla Gimnazjalistów „Sprawni w przyszłym zawodzie” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kępnie. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

Idea przeprowadzenia konkursu spotkała się z dużą aprobatą organu prowadzącego, z racji odmienności charakteru turnieju i zgodności z priorytetami Ministerstwa Edukacji Narodowej odnośnie propagowania szkolnictwa zawodowego.

Jest to między-gimnazjalny konkurs z zakresu wiedzy i umiejętności technicznych, zainicjowany w 2013 roku przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie i Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.

W konkursie brali udział uczniowie wszystkich 11 gimnazjów z powiatu kępińskiego. Drużyny 5 osobowe składały się z 2 dziewcząt, 2 chłopców oraz opiekuna.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i pod ich opieką, z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie gimnazjalnym.

Konkurs był przeprowadzany w różnych pracowniach technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, a konkurencje odbywały się w parach, zależnie od zainteresowań uczniów.

Pierwsza grupa pracowni (dla dziewcząt):

• agrobiznes,
  • gastronomia i cukiernictwo,
  • fryzjerstwo,
  • sprzedaż i handel,
  • logistyka.

Druga grupa pracowni (dla chłopców):

• budownictwo i projektowanie,
  • elektrotechnika,
  • technologia drzewna i tapicerska,
  • rolnictwo i biologia,
  • mechanika pojazdowa i ślusarstwo.

Jury Konkursu w następującym składzie:

• Dyrektor Andrzej Kowalczyk,
  • Przewodniczący Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych Maciej Wieczorek,
  • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSP Nr 2 Marta Myszak,

przyznało kolejne miejsca dla szkół:

1. miejsce - Gimnazjum Mikorzyn
  2. miejsce - Gimnazjum Krążkowy
  3. miejsce - Gimnazjum Rychtal

Indywidualne nagrody otrzymali: Kinga Brylak i Agnieszka Ilska (gimnazjum Mikorzyn) oraz Piotr Urbaniak i Dominik Zięba (gimnazjum Krążkowy).

Nagrody wręczyli: Wicestarosta Kępiński - Grażyna Jany, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa - Andrzej Jóźwik oraz Dyrektor ZSP Nr 2 - Andrzej Kowalczyk. Ponadto upominkami zostali obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu.

Nie znaleziono galerii.