30 Wrzesień 2014
W dniu 27 września 2014 r. po raz trzeci studenci kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki. Spotkanie odbyło się w sobotnie  popołudnie w auli Liceum Ogólnokształcącego im. H.Sucharskiego w Kępnie.

W uroczystej inauguracji roku akademickiego udział wzięli m.in. Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, przedstawiciel Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu a zarazem przewodniczący Rady Programowej KUTW prof. dr. hab. Jerzy Babiak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji oraz  nauczyciele prowadzący zajęcia dla studentów.

Uroczystość rozpoczęto od zaśpiewania Gaudeamus w wykonaniu Chóru Powiatu Kępińskiego. Następnie przybyłych gości powitała prezes Stowarzyszenia UTW Powiatu Kępińskiego Roma Muszyńska, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym zagadnienia związane z działalnością UTW. Słowa motywujące do dalszego rozwoju skierował również do studentów starosta Włodzimierz Mazurkiewicz: Życzę tego abyście tak patrzyli na rzeczywistość, tak się uczyli, tak poznawali świat aby nie dać się zamknąć w jakieś dziwne, szklane kule, aby świat był zawsze dla Was tak szeroki jak to jest tylko możliwe.

Podczas uroczystości wręczono indeksy studentom pierwszego roku, a następnie wysłuchano wykładu inauguracyjnego „Muzealnik - teoria a rzeczywistość”, który wygłosiła dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej Sylwia Kucharska.

Warto nadmienić, że w tym roku akademickim studenci kępińskiego UTW mogą korzystać z wielu ciekawych zajęć, takich jak: kursy językowe, zajęcia z obsługi komputera czy zajęcia na basenie lub gimnastykę. Studenci - seniorzy realizować się będą mogli również w sekcjach artystycznych: tanecznych, wokalnych, plastycznych, kulturalnych i turystycznych. Poza tym, ciekawymi propozycjami są warsztaty muzealnicze czy uczestnictwo w spotkaniu w "Kinie za rogiem". W tym roku akademickim słuchacze będą mogli również inicjować swoje formy działań i spotkań towarzyskich. Obowiązkowe jednak dla studentów są comiesięczne wykłady, które każdorazowo dotyczyć będą innej dziedziny.