01 Październik 2013

Całe grono przybyłych gości powitała prezes Stowarzyszenia UTW Powiatu Kępińskiego Romana Muszyńska, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym zagadnienia związane z działalnością UTW w roku poprzednim oraz nakreśliła zainteresowanym szkic programowy roku nadchodzącego. Mam nadzieję, że będzie on jeszcze bardziej owocny niż ten ubiegły, że wszyscy Państwo zaangażujecie się nie tylko w stałe pozycje programowe ale więcej czasu poświęcicie również na aktywizację - mówiła prezes.
Ciepłe słowa i życzenia wszelkiej pomyślności oraz radości ze studiowania złożył studentom-seniorom starosta Powiatu Kępińskiego Włodzimierz Mazurkiewicz. Podkreślił też rolę Uniwersytetów. Uniwersytet to słowo niezwykłe, to słowo, które chyba jako jedyne w naszej kulturze oznacza tyle co synonim nauki, wiedzy poszukiwań, otwarcia ale to także synonim wspólnoty. To takie słowo, które mówi też o tym, że jesteśmy pewną elitą, ale elitą która nie tylko bierze ale i daje - mówił starosta.
Podczas uroczystości wręczono indeksy studentom pierwszego roku. W tym roku odebrało je 13 osób. Tym samym Kępiński UTW liczy obecnie 93 studentów. Do nich wszystkich zwrócił się również przewodniczący Rady Programowej profesor dr hab. Jerzy Babiak.- Życzę Państwu przede wszystkim dużo satysfakcji. Przygoda z Uniwersytetem to nie tylko przygoda intelektualna ale również możliwość rozwijania umiejętności, to także możliwość odnawiania znajomości i zawierania nowych.
Po uroczystym wręczeniu indeksów, słuchacze UTW wysłuchali wykładu Inauguracyjnego "Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu", który wygłosiła Jolanta Szwalbe.
Studenci UTW w Kępnie w tym roku szkolnym wezmą udział w ciekawych formach edukacji. Przygotowano dla nich kursy językowe, zajęcia z obsługi komputera i Internetu, a także bardziej aktywne formy dotyczące podstaw samoobrony czy zajęcia na basenie. Studenci - seniorzy realizować się będą mogli również w sekcjach artystycznych: tanecznych, wokalnych, plastycznych, kulturalnych i turystycznych. W tym roku akademickim słuchacze będą mogli również inicjować swoje formy działań i spotkań towarzyskich. Obowiązkowe jednak dla studentów są comiesięczne wykłady, które dla urozmaicenia dotyczą innej dziedziny. Pierwszy już w październiku.

Inauguracja UTWInauguracja UTWInauguracja UTWInauguracja UTW