29 Maj 2015
W dniach 19 i 22 maja 2015 roku na boisku "Orlika" w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych.

W pierwszym terminie rozegrano mecze turniejowe w kategorii dziewcząt. Do turnieju przystąpiły po dwie drużyny z każdej szkoły ponadgimnazjalnej. W finale w meczu o pierwsze miejsce Nikola Gabryś i Joanna Piekarska pokonała Natalię Średzińską i Martyną Brząkałe. Obie pary reprezentowały ZSP Nr 1 w Kępnie. W meczu o trzecie miejsce reprezentantki ZSP Nr 2 w Kępnie Monika Wojciechowska i Dorota Stróżyńska uległy reprezentantką Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie Marcelinie Gogół i Kamili Mączce.

W kategorii chłopców na turniej zapisało się dziesięć par cztery pary z ZSP Nr 1 w Kępnie i po trzy pary z LO Nr I i ZSP Nr 2 w Kępnie. Zawody przeprowadzono rozgrywając mecze systemem "brazylijskim". W meczu finałowym o pierwsze miejsce tak jak w kategorii dziewcząt spotkały się dwie pary z ZSP Nr 1 w Kępnie. Bartosz Cudniewicz i Patryk Słupianek zwyciężając z Kamilem Pankiem i Dawidem Kaczmarkiem zapewnili sobie tytuł mistrza powiatu w "XVI Licealiadzie 2014/2015". W meczu o trzecie miejsce Przemysław Urbański i Piotr Domal (LO Nr I Kępno) zwyciężyli z parą Robert Konieczny i Damian Cudniewicz (ZSP Nr 2 Kępno).

Pamiątkowe medale i dyplomy dla uczestniczących zawodników wręczył w imieniu Starosty Kępińskiego sekretarz Gminy Baranów Marek Potarzycki.

Dwie najlepsze pary w kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować powiat kępiński w zawodach rejonowych w Kaliszu 2 i 3 czerwca 2015 roku.