04 Czerwiec 2013

W miniony piątek, 31 maja, w Kępnie na osiedlu Przemysława uroczyście oddano do użytku kompleks sportowy „Moje boisko – Orlik 2012". W otwarciu uczestniczył Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz.

Kompleks sportowy dofinansowany został z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekazało 333 tyś. zł oraz z Województwa Wielkopolskiego, które na ten cel przeznaczyło również 333 tyś. Wartość całej inwestycji to ponad 1 mln 144 tyś. zł. W zakres prac wchodziło wykonanie dwóch boisk: jednego ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną o powierzchni 1860 m2 oraz wykonanie 4 metrowego ogrodzenia wokół boiska oraz drugiego ze sztuczną nawierzchnią syntetyczną poliuretanową do gry w koszykówkę i siatkówkę o powierzchni 613 m2, a także wykonanie 4 metrowego ogrodzenia wokół niego. Wykonano też budynek szatniowy oraz utwardzono teren kostka brukową.

Otwarcie Orlika

Podczas uroczystego otwarcia Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz podziękował za wybudowanie kolejnego takiego obiektu. W powiecie kępińskim na 7 gmin będzie 6 orlików, to prawie 86%, więc chyba dobrze wywiązaliśmy się z tego zadania. Cieszę się też, że właśnie tutaj powstał ten Orlik. Jestem mieszkańcem miasta, chodzę tutaj często i widzę - od rana do wieczora grają w piłkę – mówił Starosta. Starosta z innymi zaproszonymi gośćmi dokonał też symbolicznego przecięcia wstęgi. Oddał też inauguracyjne strzały na bramkę. Nowy kompleks sportowy poświęcił proboszcz parafii Św. Marcina Jerzy Palpuchowski.