27 Styczeń 2015
W dniu 26 stycznia 2014 r. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie podsumowała miniony rok. W odprawie rocznej wziął udział przedstawiciel Wielkopolskiej Komendy Naczelnik Wydziału Techniki młodszy bryg. Adam Topolski. W spotkaniu tym uczestniczył również Starosta Kępiński Witold Jankowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński.

Miniony rok dla Państwowej Straży Pożarnej był bardzo pracowity, strażacy uczestniczyli w 696 zdarzeniach. Wyjeżdżali nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do wypadków drogowych, czy np. usuwania skutków anomalii pogodowych.

Podczas narady rocznej komendant Grabarek przedstawił także poczynione inwestycje w minionym roku. Warto nadmienić, że częściowo inwestycje te wsparło Starostwo Powiatowe w Kępnie kwotę ok. 32 tys. zł. Zakupiono m.in. pompę do cieczy agresywnych Lutz, trójnóg ratowniczy AM 100 z Rollglisem 5:1 i liną, zestaw podpór do stabilizacji pojazdów, myjka ultradźwiękowa IS-120 do masek aparatów ODO, suszarka do masek aparatów ODO, wentylator oddymiający podciśnieniowy SA 315 z rękawem 5m, skokochron Moratex SP 16, środek pianotwórczy i sorbent, sprzęt wysokościowy do pełnego normatywu, radiotelefon cyfrowy Motorola (2 szt.), notebook Dell (2 szt.), zasilacz UPS, maskę do aparatu (2 szt.), drabina hakową (2 szt.), latarkę Survivor LED (2 szt.), materiały do remontu wspinalni, urządzenie samohamowne oraz (2 szt.) uprzęży do wspinalni. W dużej części zakupy były wsparte przez sponsorów lokalnych.

Ponadto, zwierzchnik z Poznania młodszy bryg. Adam Topolski podkreślił także znaczenie kępińskiej komendy w strukturze jednostek w województwie.