22 Marzec 2017

21 marca 2017 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbyła się konferencja dotycząca Krajowego Funduszu Szkoleniowego pt: „KFS kluczem do wykwalifikowanej kadry”, której organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie. Patronat lokalny objął Starosta Kępiński Witold Jankowski.

W konferencji, której celem było zapoznanie pracodawców z instrumentem za pomocą którego można zmienić lub podnieść umiejętności zawodowe osób pracujących, uczestniczyli m.in. przedstawiciele powiatu i samorządów gminnych, kierownicy OPS, dyrektorzy szkół, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim pracodawcy powiatu kępińskiego.

W latach 2014-2016 ze środków KFS w powiecie kępińskim przeszkolono 760 osób pracujących i pracodawców, za kwotę 1.901.200 zł.

W trakcie spotkania przedstawiono nowe zasady ubiegania się o środki KFS w 2017, w tym zmiany dotyczące sposobu oraz trybu przyznawania dofinansowania. W roku bieżącym na kształcenie ustawiczne powiat kępiński posiada do dyspozycji ponad 560 tys. zł. Do 28 marca br. pracodawcy powiatu kępińskiego zainteresowani szkoleniem siebie i swoich pracowników z wykorzystaniem środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) mogą złożyć przedmiotowe wnioski. Nie będzie wzorem lat poprzednich brana pod uwagę kolejność złożenia, istotna będzie natomiast kompletność i zawartość merytoryczna wniosku.

W ramach panelu „Praca - Rynek Pracy - Mój sukces zawodowy” pracodawcy Powiatu Kępińskiego: Agnieszka Staszak – Atelier Staszak, Mirosława Rabiega – MIRJAN 24 oraz Marian Kamiński – Hotel i Restauracja Kamiński zaprezentowali dobre praktyki przedsiębiorczości. Dzieląc się doświadczeniem opowiedzieli o trudnych początkach działania swoich firm, instytucjach które ich wspierały. Ponadto wskazali na przeszkody i sukcesy a także marzenia i plany na przyszłość.

Na zakończenie konferencji podjęto dyskusję nad potrzebnymi i problemami w znalezieniu i utrzymaniu oraz zarządzaniu pracownikami w firmie.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność podczas konferencji i zachęcamy Pracodawców do korzystania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Nie znaleziono galerii.