09 Czerwiec 2015
W dniu 27 maja 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyła się konferencja prasowa.

Zarząd Powiatu Kępińskiego w składzie: Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany oraz Członkowie Zarządu: Krystyna Możdżanowska, Michał Błażejewski, Zenon Kasprzak, a także Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Marcin Wiśniewski przedstawili plany Powiatu na najbliższy czas.

Zaprezentowane zostały planowane do wykonania wspólne inwestycje drogowe Powiatu z Gminami oraz inne przedsięwzięcia. Omówiono przewidziane do organizacji imprezy dla mieszkańców powiatu.

Poinformowano również, że Stowarzyszenie „Jesteśmy dla Ciebie” działające przy Domu Pomocy Społecznej w Rzetni wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kępnie opracowało i złożyło wniosek w ramach rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Aplikacja Stowarzyszenia „Jesteśmy dla Ciebie” zakończyła się sukcesem i organizacja otrzymała wsparcie w wysokości 87 964 zł na realizację zgłoszonego zadania.