24 Marzec 2015
W piątek, w dniu 20 marca 2015 r., w Sali pod Kopułą w siedzibie Ministerstwa Gospodarki przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie odbyła się konferencja pod hasłem: "Być kobietą. Ekonomia-Przedsiębiorczość-Rozwój". Na zaproszenie minister Andżeliki Możdżanowskiej oraz wicepremiera Janusza Piechocińskiego w konferencji uczestniczyły kobiety z południowej Wielkopolski.

Z powiatu kępińskiego do Warszawy udało się osiem pań. Wśród nich znalazły się Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Ciemny, Małgorzata Frala-Kędzior, Anna Wojtaszek, Maria Łabuda, Paulina Jakubczyk oraz Joanna Kaczorowska. Podczas trzygodzinnej konferencji w Sali pod Kopułą odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestniczyły trzy przedsiębiorcze kobiety tj. prezes zarządu Grupy TRIP Małgorzata Chechlińska, mezzosopranistka Alicja Węgorzewska oraz dziennikarka telewizyjna Joanna Racewicz. Należy podkreślić, że z wykładem wystąpiła również Dorota Wróblewska - producentka pokazów i promotor mody, kultury i sztuki, wykładowca kodu ubioru, business look oraz autoprezentacji, autorka i producentka programów telewizyjnych o wizerunku, metamorfozach i modzie. Podsumowaniem konferencji był wspaniały koncert Alicji Węgorzewskiej.

Niecodzienną okazją była również wizyta w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów u minister Andżeliki Możdżanowskiej, która podjęła swoich gości z Wielkopolski uroczystym śniadaniem. Odbyło się ono w sali Tadeusza Mazowieckiego, w którym obraduje Rada Ministrów.

Konferencja w Ministerstwie GospodarkiKonferencja w Ministerstwie Gospodarki