23 Grudzień 2014
W sobotę, dnia 20 grudnia 2014 r., odbyła się  konsekracja kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej na ul. Poznańskiej w Kępnie. Poświęcenia kościoła podczas uroczystej Eucharystii dokonał Biskup Kaliski Edward Janiak. W uroczystości tej uczestniczyła m.in. Senator RP Andżelika Możdżanowska oraz Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany.

Warto nadmienić, że konsekracja to jedno z najważniejszych uroczystości dla każdej parafii. Podczas uroczystej Mszy Świętej Proboszcz Parafii ks. prałat Marek Otręba dziękował wszystkim zaangażowanym w budowę kościoła za wspólny trud. Parafia na ul. Poznańskiej liczy już 11 lat, a budowę kościoła rozpoczęto w 2009 roku. Natomiast w 2012 r ksiądz biskup Stanisław Napierała wmurował kamień węgielny w budowaną świątynię.

Ksiądz Biskup Edward Janiak podczas święcenia kościoła namaścił ołtarz w czterech rogach i pośrodku i spalił na nim kadzidło a także namaścił olejem krzyże znajdujące się na murach wewnątrz świątyni.

Uroczystość uświetnił Kępiński Chór Męski "Cantamus". W konsekracji uczestniczyli bardzo licznie parafianie a także zaproszeni goście, którzy na ręce proboszcza ks. prałata Marka Otręby przekazali dary oraz złożyli gratulacje z okazji tej niecodziennej uroczystości.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.