Strona główna Wydarzenia
07 Październik 2013
kategoria:
Aktualności

Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie zorganizował w dniu 4 października 2013 roku Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Cykliczna impreza sportowa w ramach „XV Licealiady 2013/2014” odbyła się na obiekcie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W kategorii dziewcząt wystartowały dwie reprezentacje ze szkół ponadgimnazjalnych w Kępnie. Tak jak w ubiegłym roku zdecydowanie wygrała reprezentacja ze „Starego Ogólniaka”. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie. Obie reprezentacje uzyskały awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego bowiem reprezentacja z LO Nr I w Kępnie w poprzedniej edycji zawodów uplasowała się na I miejscu w Województwie.

W kategorii chłopców wystartowały wszystkie reprezentacje szkół z powiatu kępińskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku pierwsze miejsce i tytuł mistrza powiatu przypadł reprezentacji z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z ZSP Nr 2 w Kępnie, miejsce trzecie zajęła reprezentacja z ZSP Nr 1 w Kępnie. Powiat kępiński w Poznaniu będzie reprezentować  LO Nr I w Kępnie. W imieniu Starosty Kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza wręczono wszystkim biegaczom pamiątkowe medale i dyplomy.