Strona główna Wydarzenia
01 Lipiec 2013
kategoria:
Aktualności

27 czerwca 2013 r. na kortach w Kępnie przy LO Nr I i ZSP Nr 1 oraz na kortach w Krążkowych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów i Juniorek w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie, Starostwo Powiatowe oraz Kępiński Klub Tenisowy. W turnieju wzięło udział 19 chłopców i 6 dziewcząt z powiatu kępińskiego.

System pucharowy po wielu godzinach zmagań w kategorii chłopców wyłonił 4 półfinalistów. W 1 półfinale Witold Pruchnicki pokonał Pawła Dirbacha 6:2. W drugim półfinale Tomasz Mikoś uległ Piotrowi Jańskiemu 3:6. Brązowy medal wywalczył Tomasz Mikoś pokonując Pawła Dirbacha 6:1. Mistrzem Powiatu Kępińskiego został faworyt turnieju Witold Pruchnicki, który  pokonał Piotra Jańskiego  6:2.
W kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Agnieszka Głąb, która pokonała Aleksandrę Kucharską 6:2, 6:2. W meczu o III miejsce Klaudia Karbowska uległa Marcie Karbowskiej 4:6 4:6.

Dyplomy pamiątkowe i puchary triumfatorom wręczył przedstawiciel starostwa powiatowego Pan Adam Kłodnicki. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Kępiński Klub Tenisowy wręczył Prezes Dawid Meler.