19 Styczeń 2012

Dnia 17 i 18 stycznia 2012 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu  w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W kategorii dziewcząt do zawodów przystąpiły reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie i gospodynie reprezentantki ZSP Nr 1 w Kępnie. Rozegrano trzy sety gdzie lepsze okazały się zawodniczki ze „Starego” Ogólniaka wygrywając  w setach 3:0 (25:23, 25:17, 25:22). Najlepszą zawodniczką została Marzena Miechowska z  LO Nr I w Kępnie.

W kategorii chłopców dokonano losowania bowiem stawiły się na turniej wszystkie reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Rozegrano sześć spotkań systemem „każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Po losowaniu kolejność gier przedstawiała się następująco:

1.ZSP Nr 1 Kępno
2.ZSP Nr 2 Kępno
3.LO Nr 1 Kępno
4.ZSP Słupia pod Kępnem

Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ZSP Nr 1 w Kępnie wygrywając wszystkie mecze. Miejsce drugie przypadło ZSP w Słupi pod Kępnem. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja LO Nr I w Kępnie. Miejsce czwarte przypadło ZSP Nr 2 w Kępnie.
Najlepszym siatkarzem w „Licealiadzie” został Damian Krupiński z ZSP Nr 1 w Kępnie.
 Pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki do siatkówki dla każdej z uczestniczących zespołów w imieniu Starosty Kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza wręczyli Wicedyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Adam Mikołowski i Powiatowy Organizator Sporu Adam Kłodnicki. Organizatorem zawodów tradycyjnie był Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz ZSP Nr 1 w Kępnie.