02 Listopad 2016

Cztery nowe radiowozy przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Kępnie. Uroczystość odbyła się w piątek, 28 października w Starostwie Powiatowym w Kępnie.

Auta zostały sfinansowane z programu pod roboczą nazwą 50/50. Połowa kwoty pochodziła bowiem z Komendy Głównej Policji, a drugą połowę dorzuciły samorządy. Trzy zakupione samochody marki Skoda Yeti zostały sfinansowane przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Kępno, oraz Gmin Rychtal, Łęka Opatowska i Trzcinica. Czwarty z pojazdów- Kia Cee'd, współfinansował samorząd gminny z Baranowa. Kolejne auto dofinansować zamierza także Gmina Perzów, a samorząd gminny z Bralina współfinansował prace związane z zabezpieczeniem terenu, na którym garażowane będą pojazdy.

W uroczystościach  uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Roman Kuster, który złożył podziękowania na ręce samorządowców. Auta poświęcił Kapelan kępińskiej policji, ks. kanonik Sławomir Nowak.

Nie znaleziono galerii.