02 Luty 2015
W dniu 31 stycznia 2015 r. w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kępnie odbyła się niecodzienna uroczystość - Noworoczne Spotkanie z Mieszkańcami Powiatu Kępińskiego. Organizatorami tego spotkania byli: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Senator RP Andżelika Możdżanowska, Starosta Kępiński Witold Jankowski, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus oraz włodarze pozostałych gmin powiatu kępińskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca oraz Poseł na Sejm RP Józef Racki. Gościem specjalnym wieczoru była śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska.

Na widowni zasiedli mieszkańcy gmin naszego powiatu, przedstawiciele instytucji i organizacji współtworzących naszą małą ojczyznę.

Wszystkich zebranych uroczyście powitała Senator RP Andżelika Możdżanowska. Gospodarze imprezy oraz zaproszeni goście w trakcie spotkania podsumowywali ubiegły rok, podkreślając olbrzymią rolę rzetelnej pracy oraz zaangażowania mieszkańców, dzięki którym Powiat Kępiński rozwija się i osiąga kolejne sukcesy. Zgodnie podkreślano, iż nasz powiat znajduje się nie na „końcu”, a stanowi „początek” Wielkopolski. Sobotnia uroczystość była zatem okazją do podziękowań dla mieszkańców powiatu za zaufanie a także obietnicą dalszej dobrej współpracy na rzecz lokalnego społeczeństwa.

To wyjątkowe noworoczne spotkanie było również okazję do wręczenia odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczeniem tym uhonorowany został Marian Lorenz, wieloletni pracownik samorządowy, regionalista. Warto nadmienić, że Marian Lorenz jest autorem wielu opracowań i publikacji dotyczących przyrody oraz historii regionu powiatu kępińskiego. Od 2012 roku jest również Prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. Medal wręczyła mu Minister KPRM  Andżelika Możdżanowska w asyście marszałka Województwa Wlkp. Krzysztofa Grabowskiego oraz Poseł na Sejm RP Bożeny Henczycy i Posła na Sejm RP Józefa Rackiego.

Podczas uroczystości wyróżnienie z rak Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Piotra Psikusa otrzymał również uczeń III klasy Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie Radosław Wróbel, który poszczycić może się nie tylko osiągnięciami w nauce ale również w dziedzinie sportowej - badmintonie. Uczeń ten otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014.

Wspaniałą ucztą duchową dla wszystkich uczestników spotkania był występ światowej sławy mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej, która wykonała znane utwory operowe i musicalowe. Śpiewaczka, która ma w swoim repertuarze wiele partii operowych i jest laureatką licznych konkursów wokalnych, zachwyciła publiczność swoim wykonaniem tak wyjątkowych utworów. Alicja Węgorzewska rozpoczęła wieczór od partii Carmen z opery Georges'a Bizeta a zakończyła pieśnią „Time to say goodbye”.

Na koniec imprezy gwiazda wspólnie z organizatorami wzniosła noworoczny toast, życząc wspólnie wszystkim zaproszonym gościom wszystkiego najlepszego w całym 2015 roku. Następnie zebrani mieszkańcy zaproszeni zostali na poczęstunek i wspólne spędzenie czasu przy kawie oraz pysznym torcie. Resztę wieczoru uświetniła swoim występem Kapela Furmany.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.