13 Listopad 2014
W dniu 7 listopada 2014 r. w Świbie zakończono kolejną inwestycję realizowaną przez Powiat Kępiński.

Inwestycja ta składała się z dwóch etapów, gdzie pierwszy z nich rozpoczęto w 2011 r. Wówczas wykonano wyniesione przejście dla pieszych (próg zwalniający) wraz z przebudową chodników w obrębie przejścia dla pieszych oraz ułożono krawężnik drogowy na całej długości drogi. Koszt tego etapu prac opiewał na kwotę ok. 18 tys. zł.

Drugi etap inwestycji zrealizowano w 2014 r. i wyremontowano tu 400 m chodnika. Zadanie to polegało na utwardzeniu pobocza przy drodze powiatowej w miejscowości Świba. W ramach prac budowlanych wykonano m.in. krawężniki z ławami betonowymi, nawierzchnię z kostki brukowej, regulację pionową istniejących studzienek, a także trawniki dywanowe. Ten etap prac kosztował ok. 68 tys. zł

Należy podkreślić, że celem tego przedsięwzięcia było podniesienie standardu i bezpieczeństwa na drogach powiatu kępińskiego. Jego realizacja zapewniła wykonanie chodnika na całej długości drogi powiatowej w miejscowości Świba. Całkowity koszt inwestycji wyniósł łącznie ok. 86 tys. zł.

Warto nadmienić, że inicjatorka przedsięwzięcia była Pani Marzena Dobrzyńska, która szczególnie zabiegała o realizację inwestycji podnoszącej poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Nowy chodnik w Świbie