27 Sierpień 2013

W dniach od 23 do 27 sierpnia do Powiatu Kępińskiego przyjechała 12 osobowa delegacja z Powiatu Aurich. Goście z zaprzyjaźnionego powiatu rozpoczęli swoją wizytę od zwiedzania Wrocławia w piątek, 23 sierpnia 2013 r. Kolejne dni to zwiedzanie miasta Kępna i okolic oraz uczestnictwo w festynie „Pożegnanie lata”, gdzie Starostowie Włodzimierz Mazurkiewicz oraz Harm Uwe – Weber poczęstowali bawiących się na festynie mieszkańców tortem. Delegacja odwiedziła również Liceum Ogólnokształcące Nr 1, Szpitalny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, czyli jednostki, które prowadzą ścisłą współpracę z Aurich. W czwartym dniu wizyty delegacja wraz z przedstawicielami powiatu wzięła udział w uroczystej sesji, podczas której nastąpiło odnowienie umowy partnerskiej podpisanej w 2002 roku. Podczas obrad wystąpił starosta Włodzimierz Mazurkiewicz przypominając historię nawiązania oraz przebieg współpracy miedzy powiatami. Natomiast Starosta Aurich Harm Uwe-Weber podkreślił rolę współpracy szkół i innych jednostek. Po wystąpieniach starostów przyszedł czas na oficjalne odnowienie współpracy. Treść Deklaracji na forum rady odczytał wiceprzewodniczący Wiktor Gruszka. W dalszej części Pan Paweł Kolas poprowadził warsztaty pn. „Dyplomatyczny savoir-vivre – uciążliwość, czy sposób komunikacji” podczas których samorządowcy zapoznali się z zasadami protokołu dyplomatycznego.

Wizyta delegacji z Niemiec została zrealizowana w ramach projektu "Obchody 10'lecia współpracy Powiatu Kępińskiego i Powiatu Aurich", który otrzymał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej.

Logo FWPN

Powiązana galeria zdjęć: