21 Październik 2016

Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego - Stanisław Baliński, Starosta Kępiński - Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński - Grażyna Jany oraz członek Zarządu Powiatu Kępińskiego- Zenon Kasprzak wzięli udział w obchodach 71 rocznicy Krwawej Nocy Kępińskiej.

Apel poległych pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia przy ul. Magnuszewskiego poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Marcina w Kępnie.

Apel poległych odczytał prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej - Marian Lorenz.

Przedstawiciele organizacji społecznych, politycznych, parlamentarzyści i samorządowcy złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.

Przypomnijmy, że 19 października 1945 r. oddział partyzancki „Otta” przy pomocy swoich żołnierzy zlikwidował w restauracji "Pod Łabędziem" dwóch funkcjonariuszy PUBP. W odwecie, w nocy z 19 na 20 października 1945 r., funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa przeprowadzili akcję, nazwaną później przez mieszkańców Kępna „Krwawą Nocą Kępińską”. W wyniku działań bezpieki zamordowano mieszkańców miasta, których miejsca spoczynku do dziś nie są znane.

Nie znaleziono galerii.