03 Maj 2016
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

We wtorek 3 maja 2016 r. świętowano 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego.

Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele p.w. Św. Marcina rozpoczęto oficjalną część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Następnie poczty sztandarowe, delegacje władz samorządowych, parlamentarzystów, kombatantów, jednostek samorządowych, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców przemaszerowały pod pomnik na kępińskim Rynku, gdzie wysłuchali wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Piotra Psikusa i złożyli wiązanki kwiatów.

W uroczystościach tych udział wzięli m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Krystyna Możdżanowska i Michał Błażejewski – Członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński wraz z Radnymi.

Podczas uroczystości miało również miejsce przyrzeczenie strzeleckie złożone przez 31 kandydatów na strzelców ze Związku Strzeleckiego z oddziałów Kępna oraz Syców.

Nie znaleziono galerii.