18 Luty 2015
W dniu 29 grudnia 2014 r. rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem "Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz". Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Izabela Ochędzan, uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie, która napisała pracę literacką pt. "Dzisiejszy świat".

Konkurs zorganizowany został przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej w Polsce we współpracy z Telewizją Polską S.A. i objęty był honorowym patronatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego.

Celem konkursu było przybliżenie postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrioty, społecznika, obrońcy godności człowieka w 30. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz kształtowanie postaw chrześcijańskich i patriotycznych wśród dzieci i młodzieży na przykładzie życia i działalności duszpasterskiej błogosławionego.

W dniu 16 lutego 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. O godz. 11:00 laureaci konkursu spotkali się w Warszawie w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu z asystentem kościelnym Akcji Katolickiej ks. bp. Markiem Solarczykiem i przedstawicielami Zarządu KIAK. Po przywitaniu delegacja, w skład której weszła Izabela (jako jedyna spośród laureatów), złożyła kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po krótkim spotkaniu w domu Pielgrzyma Amicus wszyscy udali się do gmachu telewizji przy ul. Woronicza. Tam odbyła się uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród ufundowanych przez prezesa Zarządu TVP S.A., asystenta kościelnego AK i Zarząd KIAK. Nagrody wręczali fundatorzy: prezes TVP Juliusz Braun, bp Marek Solarczyk, a w imieniu Zarządu KIAK prezes Halina Szydełko i wiceprezes Wiesław Smereczyński.  Fragmenty prac konkursowych czytała znana aktorka – Emilia Krakowska. Następnie laureaci wzięli udział w nagraniu magazynu "Ziarno" oraz zwiedzali siedzibę telewizji.

Emisja odcinka "Ziarna" z udziałem Izabeli Ochędzan odbędzie się 22 marca 2015 roku o godzinie 8:55. Ponadto w niedzielne przedpołudnie, 22 lutego 2015 r. o godzinie 11.50, można będzie zobaczyć Izabelę w programie "Między Ziemią a Niebem", do którego udzieliła wywiadu.

Serdecznie gratulujemy Laureatce!!!