20 Czerwiec 2013

W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie 20 czerwca br. odbyły się IV Powiatowe Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Wielkopolską Woj. Komendy OHP.

Tegoroczne Targi Pracy oficjalnie otworzył starosta Włodzimierz Mazurkiewicz, który uważa, że takie przedsięwzięcia składają się na polepszenie statusu społecznego mieszkańców powiatu. Niskie bezrobocie to statystyka, która nie przekłada się na realia. Ważne, aby praca była, ale równie ważne jest, aby była dobra, stała i godziwa, która daje młodym ludziom szanse na rozwój, to jest najistotniejsze dla nas, żeby powiat był też silny intelektualnie i tego wszystkim życzę.”

Targi pracy przynoszą korzyści wszystkim zainteresowanym stronom „Dla osób poszukujących zatrudnienia jest to doskonała okazja na przedstawienie swoich kwalifikacji, sprawdzenie umiejętności, skorzystanie z pojawiających się możliwości kształcenia, dokształcania, zatrudniania, powiązania kariery z mundurem, a także finansowania swoich karier. Pracodawcy natomiast, mają możliwość zaprezentowania profilu działalności swoich firm a przede wszystkim uzyskania fachowców i specjalistów” mówiła Dyrektor PUP.

Podczas Targów można było spotkać się nie tylko z firmami reprezentującymi różne specjalności, ale także służbami mundurowymi (wojsko, policja) zachęcającymi do wstąpienia w ich szeregi. Osoby zainteresowane autorozwojem i podniesieniem swoich kwalifikacji miały możliwość zapoznania się z bogata ofertą szkoleń oferowanych przez różne instytucje oraz uzyskania dyplomu wyższej uczelni. Nie zabrakło także instytucji, które wspierały samozatrudnienie, poprzez różnego rodzaju dofinansowania. Wśród firm oferujących pacę za granicą pojawiła się Agencja poszukująca do pracy w Niemczech głównie opiekunów osób starszych.

Wystawcy Tegorocznych Targów mieli do zaproponowania łącznie kilkaset ofert pracy i staży zarówno dla osób poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego jak i wykwalifikowanych pracowników. Była również możliwość konsultacji z doradcą zawodowym oraz skorzystania z paneli informacyjnych na temat „Sytuacji na lokalnym rynku pracy, działalności OHP, CKU, OSZ”, „Już dziś zaplanuj z nami swoja przyszłość”.

Zwiedzający chwalili imprezę za rozmach i szeroka ofertę. Z roku na rok daje się zauważyć większą aktywność osób poszukujących zatrudnienia. Prowadzący stoiska zwracali uwagę na zadawane im bardzo konkretne pytania, lepsze precyzowanie oczekiwań oraz profesjonalnie przygotowane dokumenty aplikacyjne. Również ta rosnąca świadomość po stronie adresatów przedsięwzięcia, jakimi są Powiatowe Tragi Pracy pod patronatem Starosty Kępińskiego, czynią je imprezą celową i udaną.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.