10 Kwiecień 2019

W środowe przedpołudnie 10 kwietnia podpisane zostały pierwsze w tym roku umowy partnerskie pomiędzy Powiatem Kępińskim a poszczególnymi gminami wchodzącymi w skład powiatu. Umowy dotyczą inwestycji drogowych, które realizowane będą na drogach powiatowych we współpracy z poszczególnymi samorządami gminnymi.

Jako pierwsze zawarte zostały porozumienia z gminami Baranów i Bralin.

W przypadku porozumienia z Gminą Baranów wykonane zostaną dwie dokumentacje projektowo-kosztorysowe obejmujące zadania:

• modernizacja drogi powiatowej nr 5680P poprzez wykonanie ciągu pieszo - rowerowego na odcinku Łęka Mroczeńska – Żurawiniec,
  • modernizacja drogi powiatowej nr 5681P na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 39 – Grębanin – Kolonia II do granicy z gminą Bralin.

Gmina Baranów zgodnie z umową przekaże Powiatowi Kępińskiemu na ten cel kwotę 170 000 złotych.

Pozostałą część kosztów opracowania w/w dokumentacji pokryje w ramach swojego budżetu Powiat Kępiński.

Porozumienie z Gminą Bralin obejmuje dwa zadania tj.

• wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej drogi powiatowej nr 5682P oraz 5681P relacji Bralin - Mnichowice – Nosale (do granicy z gminą Baranów)
  • modernizację części drogi powiatowej nr 5601P poprzez wykonanie nakładki bitumicznej w miejscowości Czermin.

Gmina Bralin zgodnie z zawartą umową przeznaczy na jego realizację 100 000 złotych, pozostałą część kosztów  pokryje w ramach swojego budżetu Powiat Kępiński.

Warto nadmienić, że w przygotowaniu są kolejne porozumienia tym razem obejmujące inwestycje na drogach powiatowych w obrębie gmin: Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Kępno.