07 Wrzesień 2015
„Zmieniam nawyki na zdrowsze” piknik pod taką nazwą odbędzie się w sobotę 12 września na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieszkańcy naszego powiatu skorzystać  będą mogli m.in. z bezpłatnych badań diagnostycznych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Minister Andżelika Możdżanowska, a w organizację włączyło się Starostwo Powiatowe w Kępnie, UMiG Kępno, szpital SPZOZ w Kępnie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Pikniki Zdrowia organizowane są w ramach Projektu Wielkopolska Onkologia przygotowanego i realizowanego przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Nadrzędnym celem projektu jest poprawa oraz dostosowanie diagnostyki onkologicznej i terapii nowotworów do trendów demograficzno-epidemiologicznych, zwiększenie jakości opieki onkologicznej i dostępności do świadczeń w Wielkopolsce, ale również zapobieganie i inspirowanie do zmian wpływających na jakość zdrowia mieszkańców Wielkopolski.

W całej Wielkopolsce odbywa się tylko sześć takich pikników.

Nadrzędnym celem pikniku są badania diagnostyczne. Oprócz nich także promocja zdrowia poprzez spotkanie z Pascalem Brodnickim w zdrowej kuchni, warsztaty dla dzieci,  lekcje nordic walking, rajd rowerowy i wiele innych atrakcji inspirujących do zmian stylu życia. Każdy uczestnik pikniku, który chce poddać się badaniom profilaktycznym powinien pobrać formularz zgłoszeniowy oraz kartę pacjenta.

Z tymi dwoma dokumentami należy zgłosić się do biura senatorskiego w Kępnie przy Al. Marcinkowskiego 12C. Tam zostanie dokonana rejestracja. Pacjentowi udzielona zostanie także pomoc w kwestii wypełnienia ankiety online. Ankiety przyjmowane będą także w Starostwie Powiatowym w Kępnie w pok. 201 u Pani Kamili Wiatrak (tel. 62 78 28 922).

Karty i formularze dostępne również będą także podczas dożynek powiatowo-gminnych, które odbędą się w dniu 30.08.2015 r. w Kępnie.

Początek pikniku zaplanowano na godzinę 11.00. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz