01 Październik 2013

13 września 2013 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Powiatowej w Kepnie towarzyszył samochodowemu konwojowi pocztowemu, który przemierzał cztery sąsiadujące ze sobą województwa: Wielkopolskie, Łódzkie, Opolskie i Dolnośląskie. Poczta Specjalna Retro-Samochodowa była jednym z wydarzeń, które uświetniają obchody 55-lecia Kępińskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów. Zabytkowy samochód, a dokładnie Mercedes Benz Gazelle z 1929 roku przemierzył w tym dniu 100 km, przewożąc ze sobą przesyłki pocztowe specjalnie nadane na tę okazję. Przesyłki odwiedziły cztery Urzędy Pocztowe, w których zostały ostemplowane, a następnie dostarczone adresatom w normalnym trybie pocztowym. Kępiński Dyskusyjny Klub Książki również nadał przesyłkę specjalną, była to książka Stefana Zweiga „Dziewczyna z poczty”. Książka została ostemplowana na każdej poczcie, dostała również okolicznościowy stempel specjalnie zaprojektowany na tę okazję i wróciła do Biblioteki Powiatowej, gdzie została omówiona przez klubowiczów na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu w Wieruszowie spotkaliśmy Panią z biblioteki pedagogicznej, która przypominała o rocznicy urodzin J. Tuwima. Ciąg dalszy obchodów 55-lecia Kępińskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów odbędzie się 5 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

POCZTA RETROPOCZTA RETROPOCZTA RETROPOCZTA RETRO