12 Luty 2015
W dniu 30 stycznia br., w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie, odbyło się siódme i ostatnie w tej kadencji posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w Kępnie, działającej jako organ opiniodawczo-doradczy Starosty w zakresie polityki rynku pracy.

Otwarcia posiedzenia dokonał jej Przewodniczący – Piotr Hołoś. W obradach udział wzięli: Czesław Kokot – Przedstawiciel Zarządu Powiatu Kępińskiego – członek PRZ w Kępnie, Grzegorz Hadzik – Przedstawiciel Gminy Trzcinica – członek PRZ w Kępnie, Bożena Henczyca – Przedstawiciel Gminy Perzów – członek PRZ w Kępnie, Czesław Balcerzak – Przedstawiciel Gminy Rychtal – członek PRZ w Kępnie, Wiktor Gruszka – Przedstawiciel związków zawodowych – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rada Województwa Wielkopolskiego – członek PRZ w Kępnie, Barbara Łuczak – Przedstawiciel związków zawodowych NSZZ Solidarność Region Wielkopolska Południowa – członek PRZ w Kępnie, Tadeusz Obalski – Przedstawiciel pracodawców – Cech Rzemiosł Różnych w Kępnie – członek PRZ w Kępnie, Roman Taborski – Przedstawiciel izby rolniczej – Wielkopolska Izba Rolnicza – członek PRZ  w Kępnie a także Starosta Witold Jankowski i Dyrektor PUP Iwona Rataj.

Podczas ostatniego posiedzenia Członkowie Rady jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali:

• Uchwałę  dotyczącą uruchomienia nowego kierunku kształcenia od 1 września 2015r. w Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie w zawodzie technik mechanik – klasyfikacja M.19 użytkowanie obrabiarek skrawających oraz M. 44. organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń.
  • sprawozdanie z wykorzystania środków finansowych oraz racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy przeznaczonymi na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia i innych  fakultatywnych zadań.

Następnie, Dyrektor Iwona Rataj, przedstawiła szczegółowe sprawozdanie z działalności prac Komisji Kwalifikacyjnej ds. programów rynku pracy (zewnętrznej i wewnętrznej) w roku 2014.

Podczas posiedzenia członkowie podjęli prawomocne Uchwały w sprawie:

• podziału przeznaczenia środków Funduszu Pracy przyznanych limitem wg algorytmu dla Powiatu Kępińskiego na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz na finansowanie innych fakultatywnych zadań w roku 2015.
  • zaopiniowania kryteriów podziału środków Funduszu Pracy na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia oraz innych fakultatywnych zadań w Powiecie Kępińskim w 2015 roku.
  • zaopiniowania kierunków szkoleń zawodowych dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz kierunki szkoleń w ramach kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku 45+ na 2015 rok .

Wszyscy zebrani zapoznali się ze zbiorczym wykazem pracodawców i osób, z którymi tutejszy Urząd zawarł w 2014 roku umowy.

Starosta Witold Jankowski przedstawił działania podjęte w sprawie powołania nowej Powiatowej Rady Rynku Pracy.

W ramach wolnych wniosków głos zabrał Przewodniczący P. Hołoś, który podziękował członkom za współpracę i społeczne zaangażowanie w realizację przedsięwzięć sprzyjających rozwojowi lokalnego rynku pracy. Następnie Starosta Jankowski wręczył podziękowania dla Przewodniczącego i członków ustępującej Rady.

Ponadto na ręce Dyrektor PUP I. Rataj Starosta złożył podziękowania dla pracowników Urzędu z okazji obchodzonego 27 stycznia Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia za „pracę na rzecz wszystkich bezrobotnych z naszego powiatu” oraz wręczył list gratulacyjny za wyróżnienie Urzędu w konkursie „Urząd Pracy 2014” i otrzymanie medalu Pro Publico Bono i znalezienie się w czołówce 10 najlepszych powiatowych urzędów pracy w Polsce.

Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w KępniePosiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w KępniePosiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w KępniePosiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w Kępnie