27 Luty 2018

W poniedziałek 26 lutego w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Program posiedzenia obejmował przedstawienie członkom rady wstępnej informacji z realizacji planu finansowego, w tym inwestycyjnego SPZOZ w Kępnie za rok 2017.

Opracowane dane przedstawili: Beata Andrzejewska – główny księgowy SPZOZ oraz Marian Olejniczak – zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych SPZOZ.

Następnie Beata Andrzejewska przedstawiła informację o bieżącej sytuacji finansowej kępińskiego szpitala.

Informację o zawartych kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2018 i bieżącej działalności SPZOZ w Kępnie, brakach w obsadzie personelu lekarskiego i pielęgniarskiego omówił dyrektor jednostki - Jakub Krawczyk.

Kolejny punkt dyskusji dotyczył Strategii Rozwoju SPZOZ i możliwość jego finansowania.

Główne założenia strategii przedstawił Jakub Krawczyk.

Rada Społeczna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie powołana została 30 czerwca 2015 roku uchwałą Nr VIII/47/2015 Rady Powiatu Kępińskiego.

6 lipca 2015 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Społecznej SPOZOZ.

W skład rady wchodzą:

1. Starosta Kępiński Witold Jankowski – Przewodniczący Rady Społecznej
  2. Przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego – Alicja Śniegocka
  3. Przedstawiciele Gmin Powiatu Kępińskiego:
  • Gmina Baranów – wójt – Bogumiła Lewandowska – Siwek
  • Gmina Bralin – wójt – Roman Wojtysiak