07 Kwiecień 2016
Posiedzenie Rady

6 kwietnia odbyło się kolejne posiedzenie powołanej 10 lutego 2016 roku zgodnie z zarządzeniem Starosty Powiatu Kępińskiego Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Kępińskim.

Zasiada w niej pięć osób tj. Maria Kremer (przewodnicząca Rady), Łukasz Wielgosz (zastępca przewodniczącego), Ewa Sekuła (sekretarz), Grażyna Jany oraz Maria Pańczuk. Członkowie powołani są przez starostę spośród kandydatów zgłoszonych przez działające na terenie danego powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Do głównych zadań Rady należy przede wszystkim inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów jak również opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.