09 Październik 2014
W dniu 4 października 2014 r. świętowano 85 – lecie jednostki OSP w Trębaczowie. Jednocześnie uroczystość była również okazją do poświęcenia nowego samochodu bojowego.

W wydarzeniu tym udział wzięli m.in. Starosta Kępiński – Włodzimierz Mazurkiewicz, Krzysztof Grabowski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Powiatowej Komendy Policji w Kępnie.

Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą, sprawowaną przez księdza Józefa Lipińskiego, proboszcza parafii NMP Wniebowziętej w Trębaczowie. Następnie dalsza część obchodów odbyła się na plac przed budynkiem remizy OSP, gdzie uroczyście kapelan strażaków  ksiądz Tomasz Płóciennik poświęcił nowy pojazd.

Warto nadmienić, że o nowy pojazd OSP w Trębaczowie starała się przez pięć lat. Podczas uroczystości Wójt Gminy Perzów Bożena Henczyca oficjalnie przekazała druhowi Grzegorzowi Mierzwie kluczyki do samochodu.

W czasie obchodów nie zabrakło również wielu ciepłych słów skierowanych do strażaków ochotników z Trębaczowa. Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz podkreślał i doceniał zaangażowanie druhów w rozwój ich małej społeczności oraz służbę jaką pełnią na rzecz mieszkańców sołectwa Trębaczów. Ne zabrakło też słów podziękowania dla druhów za prace przy remoncie elewacji budynku remizy. Gmina zapewniła środki na materiały budowlane a wszelkie prace wykonali już społecznie strażacy.

Świętowanie zwieńczone zostało wystawą na temat historii OSP w Trębaczowie oraz koncertem Orkiestry Dętej z Łubnic.