10 Marzec 2014
Kolejna wystawa Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego w bibliotece powiatowej ukazuje portrety zimy. Z obrazów wieje chłodem, sypie śniegiem, wyglądają na nas głodne oczy wilka. Takiej zimy na szczęście za oknami w tym roku nie widzieliśmy. Więc bez obaw o przemarznięcie możemy spokojnie podziwiać mroźne pejzaże, które wyszły spod pędzli regionalnych artystów. Sobotnią imprezę otworzył Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Wiesław Walas, w imieniu Stowarzyszenia Plastyków Amatorów gości powitała Janina Gorzendowska. Wernisaż swoją obecnością uświetnili: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, Wójt Gminy Perzów Bożena Henczyca, Radna Miejska Irena Sadek, Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub-Rojkiewicz, dyrektorzy szkół z Trzebienia, Łęki Opatowskiej i Kępna, przyjaciele artystów i rodziny. Każda impreza jest okazją do spotkania z artystami i rozmowy o sztuce. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.
„Powiało chłodem” a za oknami wiosna„Powiało chłodem” a za oknami wiosna„Powiało chłodem” a za oknami wiosna