04 Kwiecień 2017

2 kwietnia Zespół Szkół Specjalnych przy współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz ze wsparciem programu Erasmus+ zorganizował happening, którego celem było podniesienie świadomości społeczeństwa w temacie autyzmu i uwrażliwienie ludzi na problemy osób z tym zaburzeniem.

W niebieskiej akcji aktywny udział wzięli wicestarosta Powiatu Kępińskiego Grażyna Jany z radnymi powiatowymi, burmistrz Miasta i Gminy Kępno - Piotr Psikus, poseł na sejm RP - Bożena Henczyca oraz mieszkańcy powiatu kępińskiego. Jak co roku obecne były również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kępna, Chojęcina i Baranowa oraz Policja i Straż Miejska.

W trakcie spotkania zorganizowano punkt konsultacyjny, w którym rodzice mieli możliwość zapisania dziecka na konsultacje indywidualne oraz zajęcia otwarte w ZSS. Budynek Starostwa Powiatowego został podświetlony niebieską iluminacją, a jego wszystkie okna były zaklejone na niebiesko.

Główną atrakcją wieczoru był skrzypcowy koncert Jacka Klyty, podczas którego każdy z uczestników, na znak solidarności z osobami z autyzmem otrzymał święcący niebieski balon z helem.

źródło: ZSS Słupia

Nie znaleziono galerii.