01 Czerwiec 2015
W dniu 30 maja 2015 r. odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez Starostę Kępińskiego Witolda Jankowskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie mł. bryg. Wojciecha Grabarka oraz Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kępnie Eugeniusza Grzesiaka.

Odchody rozpoczęto punktualnie o godzinie 12.00 od Mszy św. w Kościele p.w. św. Floriana w Opatowie. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w uroczystej Akademii, która miała miejsce w Motelu Wielkopolskim w Siemianicach. Podczas tego niecodziennego wydarzenia wręczono awanse i odznaczenia zarówno strażakom z Komendy Powiatowej PSP, jak i strażakom ochotnikom.

Medale i Awanse przyznane podczas uroczystości z okazji „Dnia Strażaka” w dniu 30 maja 2015 r. w Siemianicach znajdują się w załączniku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Minister w KPMR, Senator RP Andżelika Możdżanowska, Zarząd Powiatu Kępińskiego w składzie: Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany oraz Członkowie Zarządu: Krystyna Możdżanowska, Michał Błażejewski i Zenon Kasprzak, a także Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński. W uroczystości uczestniczyli również radni Rady Powiatu Kępińskiego, Wójtowie Gmin Powiatu Kępińskiego oraz przedstawiciele służb, inspekcji i straży z terenu powiatu.

Warto podkreślić, że Minister w KPMR, Senator RP Andżelika Możdżanowska wręczyła zebranym strażakom szczególne odznaczenia i złożyła życzenia, w których podkreślała wartość i znaczenie pracy każdego strażaka.

Pozostali goście również zabrali głos i przekazali życzenia tym wszystkim, którzy wykonują ten trudny i ryzykowny zawód. Życzenia za ofiarną pracę złożył także Starosta Kępiński Witold Jankowski.

Uroczystość zwieńczona została wspólnym biesiadowaniem, które było okazją do dyskusji i wymiany wzajemnych doświadczeń.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Dzień Strażaka 30.05.2015.pdf 15-06-01 15:20 144.53KB pobierz plik: Dzień Strażaka 30.05.2015.pdf