30 Kwiecień 2018

Konkursowe zmagania odbyły się w czwartek, 26 kwietnia i była to już dwunasta edycja tej imprezy.

Autorką i propagatorką konkursu od samego początku jest nauczycielka szkoły w Siemianicach Lucyna Majczyk. Współorganizatorem Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej a honorowy patronat sprawuje Starosta Powiatu Kępińskiego. W konkursie udział wzięło 10 uczniów ze szkół w Trzebieniu, Świbie, Kępnie, Opatowie, Łęce Mroczeńskiej, Siemianicach i Krążkowy. Wszystkich przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Siemianicach Izabela Krzywańska.
Prezentacje uczniowskie oceniało jury w składzie: Iwona Malik, Jolanta Gąszczak oraz Piotr Zawada.

Nagrody zwycięzcom wręczyli: Małgorzata Gąszczak- sekretarz Gminy Łęka Opatowska oraz Marcin Wiśniewski - naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu.

KlasyIV-V

I miejsce Kamila Kryściak (SP Łęka Mroczeńska)
II miejsce Zuzanna Gierak (SP Krążkowy)
III miejsce Dominika Baranowska (SP Opatów)