30 Kwiecień 2018

Zakres obecnie prowadzonego postępowania obejmuje:

1. modernizację drogi powiatowej nr 5706P – ulicy Broniewskiego w Kępnie na odcinku od skrzyżowania z Alejami Marcinkowskiego do skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Podstawowy zakres inwestycji polegać ma na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej na istniejącej nawierzchni jezdni oraz wymianę istniejących wpustów ulicznych wraz z przykanalikami, regulację wysokościową wszystkich studni i zaworów umieszczonych w nawierzchni jezdni, - wymianę istniejącego krawężnika betonowego, wykonanie warstwy wyrównawczej o średniej grubości 4cm z betonu asfaltowego, wykonanie nakładki grubości 5cm z betonu asfaltowego, odtworzenie malowania jezdni;
  2. modernizację drogi powiatowej nr 5716P w miejscowości Trębaczów poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku od skrzyżowania z drogą na Zbyczynę w stronę kościoła na odcinku długości 259 mb.
  3. modernizację drogi powiatowej nr 5716P w miejscowości Trębaczów odwodnienie skrzyżowania na Zbyczynę. Roboty polegać będą na wykonaniu wpustów ulicznych i przykanalików, wykonaniu rowu odwadniającego - chłonnego wymianie przepustów i ułożeniu podbudowy z kruszywa łamanego i wykonaniu nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych
  4. modernizację drogi powiatowej nr 5681P w miejscowości Perzów poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na długości 500 mb
  5. modernizację drogi powiatowej w Nowej Wsi Książęcej (dz. nr 281) poprzez wykonanie nakładki bitumicznej obejmującej wykonanie drogi szerokości 3,0 mb o nawierzchni bitumicznej, wykonanie obustronnego pobocza, wykonanie mijanki długości 25 mb, przebudowę istniejących zjazdów o nawierzchni gruntowej na nawierzchnie bitumiczną, wymianę istniejących przepustów, oczyszczenie, odmulenie i wyprofilowanie istniejących rowów, wykonanie nowego systemu odwodnienia drogi
  6. modernizację drogi powiatowej nr 5681P Nosale - Grębanin na długości 1000 mb przedmiotem zamówienia jest wykonanie poszerzenia z kruszywa łamanego i ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno - bitumicznych asfaltowych o grubości 5 cm (warstwa ścieralna).

Powyższe zadania to tylko część szerokiego zakresu inwestycji drogowych planowanych do  realizacji przez Powiat Kępiński w tym roku. W ramach pierwszego, już rozstrzygniętego przetargu zlecone zostało wykonanie nakładek bitumicznych na drogach powiatowych na obszarze gmin: Trzcinica, Łęka Opatowska, Rychtal, Perzów i Baranów.  Są to odcinki:

1. droga powiatowa nr 5689 P na odcinku Trzcinica - Piotrówka o długości około 490 mb.
  2. droga powiatowa nr 5690 P na odcinku Pomiany - Kużnica Trzcińska o długości około 490 mb.
  3. droga powiatowa nr 5689 P na odcinku Ignacówka Trzecia - Wodziczna o długości około 490 mb.
  4. droga powiatowa nr 5685 P na odcinku Rychtal - Głuszyna o długości około 327 mb.
  5. droga powiatowa nr 5687 P na odcinku Krzyżowniki - Sadogóra o długości około 440 mb.
  6. droga powiatowa nr 5700 P na odcinku Łęka Opatowska - Raków o długości około 1350 mb.
  7. droga powiatowa nr 5703 P na odcinku Słupia - Jankowy o długości około 850 mb.
  8. droga powiatowa nr 5679 P w miejscowości Miechów o długości około 600 mb.

Mimo, że zgodnie z warunkami umowy z wykonawcą termin zakończenia prac na w/w odcinkach zaplanowano na 30 maja to prace zostały już faktycznie wykonane.

W trakcie realizacji jest blisko 12 kilometrowy odcinek drogi powiatowej 5599P Krążkowy – Mikorzyn, którego realizacja możliwa jest dzięki pozyskanej przez powiat dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Ponadto Powiatowy Zarząd Dróg w Kępnie zlecił także remonty cząstkowe masą asfaltową na gorąco najbardziej zdegradowanych punktów na drogach powiatowych.

Obecnie Powiat Kępiński oczekuje na ocenę dwóch wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Pierwszy z nich dotyczy kompleksowej przebudowy ulicy Dworcowej w Kępnie drugi przebudowy odcina drogi powiatowej nr 5692P Mroczeń - Laski Borek i 5688P Laski Borek - Wielki Buczek na odcinku od km 6+493,18 do km 7+489,68 w miejscowości Trzcinica.

W przypadku pozytywnej weryfikacji wniosków powiat liczyć może na 60% dofinansowania kosztów inwestycji.