16 Czerwiec 2016
 Promocja nowego folderu Powiatu Kępińskiego

W dniu 16 czerwca 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyła się promocja nowego folderu Powiatu Kępińskiego.

W wydarzeniu tym uczestniczyła Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska oraz Starosta Kępiński Witold Jankowski i Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany.

Spotkanie prowadził Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Marcin Wiśniewski.

Nowy folder ilustruje bogactwo dziedzictwa kulturowego regionu, liczne zabytki drewnianej architektury sakralnej, pałacyki i dworki, pomniki przyrody, rezerwaty leśne, a także bogatą ofertę kulturalno – sportową oraz zasoby edukacyjne i zrealizowane inwestycje.

Wszyscy zebrano mogli zobaczyć opracowany materiał za pomocą specjalnie przygotowanej na tą okazję prezentacji. Zawarto w niej również widokówki powiatu prezentujące zabytkowe, drewniane kościółki leżące na terenie powiatu.

Zarówno nowy folder Powiatu Kępińskiego, jak i widokówki oraz mapę powiatu opracował Wydział Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Spotkanie to było także doskonałą okazją do spotkania się i wyróżnienia przez władze Powiatu Kępińskiego laureatów XX edycji konkursu „Dzieje Ziemi Kępińskiej”. Gratulacje finalistom konkursu złożyła także Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska.

W gronie uhonorowanych uczniów znaleźli się: Magdalena Latusek, Justyna Ruszkowska, Agata Piórek, Daria Głowik, Aleksandra Skiba, Jan Panek, Tomasz Tomalik, Julita Krowiarz, Weronika Kruber, Alicja Lenart, Cyntia Pawlak, Iga Tuz oraz Milena Wojdyga.

Nie znaleziono galerii.