10 Październik 2016

Przewodniczący Rady Powiatu - Stanisław Baliński, wicestarosta - Grażyna Jany oraz członek zarządu Powiatu Kępińskiego - Michał Błażejewski uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Taborze Wielkim.

Imprezę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Uroczystość poprzedziła msza święta w miejscowym kościele. Następnie strażacy, delegacje i zaproszeni goście przemaszerowali wraz z orkiestrą dętą z Łubnic pod remizę, gdzie odbyły się główne uroczystości.

O historii jednostki i długich staraniach związanych z jej budową mówili prezes jednostki - Jan Trojak oraz wójt Gminy Bralin - Roman Wojtysiak. Prace budowlane rozpoczęto w 2012 roku. Budowa oprócz zaangażowania mieszkańców pochłonęła ponad 300 tys. zł.

Przedstawiciele samorządu powiatowego złożyli strażakom gratulacje, wręczyli także upominki, które wykorzystane zostaną w nowym lokum druhów z Taboru Wielkiego.

WYRÓŻNIENI PODCZAS UROCZYSTOŚCI

Medalem ,,Za zasługi dla pożarnictwa''