15 Grudzień 2014
W dniu 13 grudnia 2014 r. przypadła już 33. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Z tej okazji na Rynku w Kępnie przed pomnikiem „Bohaterów walk o wolność i demokracje” zebrane delegacje upamiętniły to wydarzenie. Przy dźwiękach syreny oddano hołd ofiarom tamtych pamiętnych dni.

Wśród zgromadzonych delegacji znaleźli się również m.in. przedstawiciele władz powiatowych – starosta kępiński Witold Jankowski, wicestarosta kępiński Grażyna Jany oraz członek Zarządu Michał Błażejewski. Kwiaty złożyła również Senator RP Andżelika Możdżanowska oraz władze gminne, przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych.

Warto nadmienić, że w tym dniu mieszkańcy naszego powiatu włączyli się także do kampanii społecznej Instytutu Pamięci Narodowej "Ofiarom stanu wojennego". O 19:30, w oknach w całej Polsce zapłonęły symboliczne świece. Akcję społeczną IPN honorowym patronatem objął, w tym roku już po raz trzeci, Prezydent RP Bronisław Komorowski. Akcję wsparli także: Senator RP Andżelika Możdżanowska, starosta kępiński Witold Jankowski, oraz włodarze gmin powiatu kępińskiego. Palące się świece miały nawiązywać do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana – którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach.

Rocznica stanu wojennegoRocznica stanu wojennegoRocznica stanu wojennegoRocznica stanu wojennego