15 Styczeń 2014

We wtorek 14 stycznia 2014 r. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak spotkał się z samorządowcami z Powiatu Kępińskiego w sali sesyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Kępnie. Spotkanie to miało charakter informacyjny i dotyczyło nowej perspektywy programowej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Marszałek przybył do Kępna wraz z ekspertami Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, którzy zgromadzonym uczestnikom spotkania przedstawili perspektywę „WRPO 2014 +”.

Omówione zostały m.in. zasady terytorializacji WRPO na lata 2014 – 2020, w tym preferencje wynikające z lokalizacji projektu na określonym obszarze problemowym.

Przed spotkaniem się z lokalną społecznością Marszałek nie zapomniał również o zbliżającej się rocznicy przyłączenia Kępna do Macierzy. Razem ze Starostą Kępińskim Włodzimierzem Mazurkiewiczem, Wicestarostą Kępińskim Ryszardem Dachowskim oraz Radnym Sejmiku Wojewódzkiego Wielkopolskiego Andrzejem Mrozińskim uroczyście złożył hołd Powstańcom Wielkopolskim pod tablicą upamiętniająco to wydarzenie.