03 Marzec 2016
Zdjęcie przedstawia osoby uczestniczące w seminariumSeminarium na temat internetowych programów graficznych

Internetowe programy graficzne były tematem szkolenia, jakie dla bibliotekarzy z terenu powiatu kępińskiego 2 marca zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie.

W ramach seminarium, na którym bibliotekarze nie tylko podnoszą swoje kwalifikacje, ale również wymieniają się pomysłami i konsultują swoje projekty, Magdalena Rusnok - instruktor Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, zaprezentowała uczestnikom szkolenia programy internetowe, które mogą być pomocne w pracy bibliotekarza. W swojej codziennej praktyce bibliotekarze projektują niezliczoną ilość zaproszeń, plakatów i grafik umieszczanych na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych. Na szczęście istnieje wiele darmowych programów, które mogą wesprzeć bibliotekarzy w ich pracy. Wystarczy trochę poćwiczyć, aby tworzyć ciekawe i niestandardowe projekty, gotowe do zamieszczenia w sieci lub do wydruku. Bibliotekarze otrzymali również kilka wydawnictw regionalnych, które ukazały się w ostatnich miesiącach w powiecie kępińskim, także książkę Edwarda Stankowiaka pt.: „Historia Poczty Kępińskiej do roku 1920 roku”, którą wydała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie.

Nie znaleziono galerii.