29 Maj 2015
Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie współpracującego z Conerus – Schule, BBS Norden (Niemcy) podsumowali swój pobyt w Niemczech w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego" Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

Punktualnie o godz. 11.00 dyrektor szkoły p. Andrzej Kowalczyk przywitał wszystkich zgromadzonych gości, wśród których znalazła się Wicestarosta Powiatu Kępińskiego p. Grażyna Jany, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu p. Andrzej Jóźwik, dyrektor PUP w Kępnie p. Iwona Rataj, przedstawiciele CECH-u Rzemiosł Różnych w Kępnie p. Marek Wróbel i p. Marek Czekała, przedstawiciele firm i gospodarstw oraz młodzież klas I i II technikum.

Następnie koordynator projektu p. Ewa Jobczyk przekazała najistotniejsze informacje o projekcie ERASMUS+ i omówiła kolejne etapy projektu. Z kolei p. Ewa Brajer i p. Renata Burzała podsumowały przygotowanie językowe, kulturowe, pedagogiczne i zawodowe młodzieży.

W końcu przyszedł czas na wystąpienia wszystkich 14 uczestników praktyk pt. "Praktyka w Niemczech kluczem do kariery zawodowej". Podsumowali oni swój trzytygodniowy pobyt w Niemczech i porównali go polskimi doświadczeniami w zawodzie. Z humorem opowiedzieli również o czasie wolnym, który mieli starannie zaplanowany (fabryka VW w Emden, stacja wychowu fok oraz Waloseum w Norddeich, Muzeum Herbaty w Norden, zwiedzanie Bremen i wyspy Norderney, spotkanie na kręglach z młodzieżą niemiecką i aquapark).

Wyjazd podsumował również dyrektor szkoły p. Andrzej Kowalczyk, który odbył wizytę monitorującą, przewidzianą w realizacji projektu. Podkreślił, że nasza młodzież po raz kolejny, stanęła na wysokości zadania i godnie reprezentowała naszą szkołę i nasz kraj.

Na zakończenie głos zabrała Wicestarosta Powiatu Kępińskiego p. Grażyna Jany. Pogratulowała ona wszystkim odpowiedzialnym za realizację projektu i wszystkim uczestnikom wyjazdu, wierząc że, doświadczenia zdobyte w Niemczech zaowocują w przyszłości i staną się oni cennym nabytkiem na rynku pracy.