01 Październik 2013

W dniu 27 września 2013 roku na stadionie lekkoatletycznym w Ostrzeszowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Już po raz piętnasty w ramach „XV Licealiady” zawody  zorganizowali  wspólnie Powiatowy Ostrzeszowski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Zarząd Powiatowy LZS w Ostrzeszowie oraz Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie. Na zmagania w konkurencjach biegowych i technicznych stanęło ponad stu dwudziestu zawodniczek i zawodników reprezentujących  trzy  szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Pamiątkowe medale dla trzech pierwszych zawodników i dyplomy ufundował Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz, które w jego imieniu wręczył powiatowy organizator sportu, członek zarządu SZS „Wielkopolska” w Poznaniu  Adam Kłodnicki. Premiowane trzy pierwsze miejsca  w każdej konkurencji  gwarantują udział w zawodach rejonowych, które odbędą się 1 października 2012 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Wyniki zawodów w załączniku.

Kolejną wrześniową  imprezą  sportową  wynikającą z kalendarza imprez sportowych Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” w Poznaniu w ramach „XV Gmnazjady 2012/2013” i  „XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014”  były Sztafetowe Biegi Przełajowe.

W  miejscowości Mielęcin odbyły się mistrzostwa powiatu w kategorii szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Młodzi sportowcy ze szkół podstawowych mieli do przebiegnięcia trasę 10 x 800 metrów. Zespół został utworzony przez 5 dziewcząt  i 5 chłopców uczniów jednej szkoły . Podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie, która przebiegła najszybciej malowniczą trasę położoną wśród polnych dróg i lasów .

W szkołach gimnazjalnych dziewczęta miały do przebiegnięcia trasę  10x 800 metrów. Gimnazjalistki z Mroczenia nie miały sobie równych prowadząc bieg od pierwszej do ostatniej zmiany. Zdobywając tytuł mistrzyń powiatu udowodniły po raz kolejny prymat w biegach przełajowych.

W kategorii chłopców po zaciętej walce reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Kępnie zajęła pierwsze miejsce zdobywając zaszczytny tytuł mistrza powiatu na rok szkolny 2013/2014.

Wręczenia pamiątkowych medali  dla trzech pierwszych reprezentacji  w poszczególnych grupach wiekowych i dyplomów dla wszystkich uczestników dokonał Wicestarosta Ryszard Dachowski i Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak i Pani Dyrektor Gimnazjum w Bralinie Karolina Forysiak .

Mistrzowskie zespoły będą reprezentować powiat kępiński w zawodach wojewódzkich w Poznaniu w dniu 11.10. 2012 roku.

W zorganizowaniu tej wzorowej imprezy sportowej przyczynili się: Urząd Gminy w Bralinie, Gimnazjum w Bralinie oraz  Starostwo Powiatowe w Kępnie –Wydział Edukacji i Sportu.

Wyniki powyższej imprezy sportowej przedstawiają się następująco:

MISTRZOSTWA POWIATU  W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

„XV Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2013/2014”

„XIV Gimnazjada  2012/2013”

(Mielęcin, 26.09.2013 r.)

Szkoły Podstawowe:

1.SP nr 3 Kępno

2.SP Bralin

3.SP Siemianice

4.SP nr 1 Kępno

5.SP Słupia

Szkoły Gimnazjalne: