07 Luty 2016
W dniu 7 lutego 2016 r. w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kępnie odbyła się niecodzienna uroczystość - Noworoczne Spotkanie z mieszkańcami Powiatu Kępińskiego. Organizatorami tego spotkania byli: Starosta Kępiński Witold Jankowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Posłanki na Sejm RP Andżelika Możdżanowska i Joanna Lichocka, Posłowie na Sejm RP Piotr Kaleta, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Senator RP Łukasz Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kępnie Andrzej Stachowiak, Radni Powiatu Kępińskiego oraz Radni Rady Miejskiej w Kępnie. Poseł na Sejm RP Bożenę Henczycę reprezentowała jej asystentka Ewelina Pieles. Nie zabrakło również przedstawicieli stowarzyszeń, firm, kierowników jednostek organizacyjnych, dyrektorów placówek oświatowych, przedstawicieli instytucji, służb, inspekcji, straży, organizacji pozarządowych.

Na widowni zasiedli także mieszkańcy gmin naszego powiatu, przedstawiciele mediów i organizacji współtworzących naszą małą ojczyznę.

Wszystkich zebranych uroczyście powitali organizatorzy uroczystości Starosta Kępiński Witold Jankowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus. Gospodarze imprezy oraz zaproszeni goście w trakcie spotkania podsumowywali ubiegły rok, podkreślając olbrzymią rolę rzetelnej pracy oraz zaangażowania mieszkańców, dzięki którym Powiat Kępiński rozwija się i osiąga kolejne sukcesy. Zgodnie podkreślano, iż nasz powiat realizuje wiele istotnych inwestycji, dobrze współpracuje z Gminami znajdującymi się na obszarze powiatu, a także angażuje się w mnóstwo wydarzeń kulturalnych, społecznych i oświatowych. Ponadto, może pochwalić się zrealizowanymi z sukcesem licznymi projektami i przedsięwzięciami. Niedzielna uroczystość była zatem okazją do podziękowań dla mieszkańców powiatu za zaufanie a także obietnicą dalszej dobrej współpracy na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Spotkanie Noworoczne z udziałem przedstawicieli wszystkich dziedzin życia toczącego się na terenie Powiatu Kępińskiego było zatem okazją do podsumowania najistotniejszych wydarzeń z minionego 2015 roku oraz przestawienia planów i priorytetów działania w 2016 roku oraz przybliżyło obecną sytuację społeczno – gospodarczą regionu.

Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania był występ znanego, lubianego wokalisty, gitarzysty i kompozytora Andrzeja Rybińskiego, który wykonał mnóstwo znanych utworów. Artysta doskonale bawił publiczność, a nawet pobudził do tańca.

Na koniec imprezy zebrani mieszkańcy zaproszeni zostali na poczęstunek i wspólne spędzenie czasu przy kawie oraz pysznym torcie, którego wspólnie pokroili Gospodarze tego wyjątkowego wieczoru. Ta niecodzienna uroczystość była również doskonałą okazją do dyskusji i wymiany wzajemnych doświadczeń.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.