24 Luty 2015
W dniu 25.01.2015 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Powiatowego Koła Pszczelarzy w Kępnie.

Podsumowano ubiegły rok w pasiekach członków Koła. W jakiej kondycji będą pszczoły po okresie zimy ocenimy dopiero wiosną, ale na podstawie informacji z pasiek oraz instytutów naukowych może być różnie.Ta niepewność spowodowana jest specyficznymi warunkami pogodowymi, jakie panują w tym roku - ciepły początek zimy. Było to przyczyną długiego czerwienia matek (składania jajeczek). Mocno rozwijał się pasożyt pszczół warroza – sprzyjała temu wysoka wilgotność i temperatura.

Podczas zebrania wybrano władze Koła na 4-letnią kadencję:

Jerzy Malik – Prezes

Jaromir Talar – Vice Prezes

Adam Burzała – Sekretarz

Zbigniew Noculak – Skarbnik.

Koło na koniec 2014 r. liczyło 51 członków.

Warto wspomnieć, że tradycje kępińskiego Koła Pszczelarzy sięgają 1882 roku - w tym roku Koło ma już 133 lata.

Spotkanie Powiatowego Koła Pszczelarzy w Bibliotece Powiatowej