03 Kwiecień 2015
W dniu 1 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie z radnym miejskim Andrzejem Jóźwikiem. Radny opowiadał młodzieży o zasadach działania samorządu lokalnego a konkretnie Rady Miejskiej w Kępnie. Spotkanie odbyło się w ramach autorskiego projektu edukacyjnego pn. Od samorządu terytorialnego do władzy centralnej. Projekt realizują uczniowie  klasy ILOA oraz grupy humanistycznej z II LOB pod kierunkiem pani Grażyny Gatner. Celem przedsięwzięcia jest zdobycie przez młodzież wiedzy o konstytucyjnych podstawach funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce, pozyskanie informacji na temat zadań poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego i tym samym przygotowanie młodzieży do partycypacji obywatelskiej i aktywnej działalności w społeczeństwie. Na spotkaniu radny Andrzej Jóźwik poruszał tematy dotyczące m.in. funkcjonowania komisji i klubów w Radzie Miasta oraz komitetów wyborczych. Efektem końcowym projektu jest  zwiedzanie Sejmu RP.

Spotkanie młodzieży z radnym Rady Miejskiej w Kępnie Andrzejem JóźwikiemSpotkanie młodzieży z radnym Rady Miejskiej w Kępnie Andrzejem Jóźwikiem